رفتن به مطلب

پست های پیشنهاد شده

اگر به نقشه ی زمین دقت کنید در می یابیم که کشور عربستان از لحاظ خطوط استوایی در وسط ترین قسمت زمین قرار دارد و اگر کره زمین را به دو نیم کره تقسیم کنیم نقطه تلاقی و برخورد این دو نیم کره کشور عربستان و دقیقاً کعبه می باشد. شاید به ذهن شما برسد که چند کشور دیگر نیز یک چنین خاصیت مشابه دارند که مرکز تلاقی دو نیم کره باشند اما این کشور ها نسبت به زاویه چرخشی زمین متتغیر هستند وتنها کشور عربستان است که در هنگام چرخش به دور خورشید در مناسب ترین و کم تحرک ترین نقطه قرار دارد وهمچنین کره ماه نیز کمترین تابش را بر این کشور دارد.

حال به این نکته باید بپردازیم که چرا این نقطه جغرافیایی نقطه خوبی برای تاسیس کعبه بود؟

از آنجا که میدانیم جزر و مد دریا توسط میدان مغناطیسی کره ماه انجام می گیرد می توان به این نتیجه رسید که به دلیل آن که کعبه در مکانی است که کمترین تابش ماه قرار می گیرد پس از جانب کره ماه این نقطه کمترین میدان متاثر از ماه است. همچنین به دلیل آنکه کعبه دقیقاً بین دو نیم کره  شمالی و جنوبی قراردارد واز آنجایی که می دانیم بیشترین میدان مغناطیسی مربوط به قطب هاست و کعبه دقیقاً بین این دو قطب است پس می توان نتیجه گیری نمود که این نقطه کمترین میدان موجود را در کره زمین داراست.

طبق نکات قبلی که برای رفع میادین مغناطیسی مضر بدن ذکر شد و یکی از آن روش ها وضو گرفتن بود حال می فهمیم که چرا نماز خواندن مقابل کعبه در دین مبین اسلام اجبار گردیده زیرا این نقطه بدلیل کم ترین میدان موجود سبب میشود تا فرد در کمترین تاثیرات میدانی باشد و به طبع ان دفع این بارها سبب میشود تا سلول های بدن احساس ارامش و راحتی بنمایند البتهاز دیگر فواید به سمت کعبه نماز خواندن ایجاد حس اتحاد و یکدلی بین مسلمانان جهان می باشد.

حال چرا یکبار قبله مسلمین جهان از بیت المقدس به سمت کعبه تغییر مسیر داد؟

در جواب این سوال میبایست این نکته را یادآور شد که طبق نظر دانشمندان میدان مغناطیسی زمین درطول تاریخ خود دستخوش تغییراتی بوده که از جمله آن تغییر میدان قطب های زمین میباشد.

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×