رفتن به مطلب
Morvarid

پایان داستان; خوب یا کلیشه ای؟؟

پست های پیشنهاد شده

سلام به دوستداران کتاب عطش مبارزه!

همونطور که از سوال معلومه می خواستم نظرتون رو راجع به آخر داستان بدونم؟

پایان داستان از قبل مشخص بود و قابل حدس؟ یا اینکه برخلاف انتظار بود و براتون جالب؟

حتی می تونید در مقایسه با پایان کتاب هری پاتر بگید که کدوم یک از این دو پایان زیبا تری داشت؟

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

من فکر می کنم یه جورایی این آرامش آخرش شبیه به پایان داستان هری پاتر بود.

تشکیل خانواده و پیروزی و مسائلی شبیه به این.

ولی اینکه قابل پیشبینی بود یا نه؛ خود من تا اخرش دچار تردید بودم که کتنیس پیتا رو انتخاب می کنه یا گیل. یعنی هر چند حدسم درست از اب دراومد ولی مطمئن نبودم.

در مجموع به نظرم پایان بندی خوبی بود.

لینک به ارسال

پایانش...رک بگم..خوب نبود!

این که همه چی به خوبی  خوشی تموم بشه و کتنیس و پیتا تا اخر عمر با خوبی و دوتا بچه قد و نیم قد درکنار هم تا ابد زندگی کنن چیزی نبود که انتظارش رو داشتم.

حتی تا وسطای جلد سوم عالی بود..ولی اخراش خیلی تخیلی شده بود و مزه داستان رو از بین برد...

من منتظر یه اتفاق غیر منتظره عالی بود...ولی خب..کاملا کلیشه ای تموم شد..

لینک به ارسال

خطر اسپویل داستان

من این پایان رو دوست نداشتم. نه اینکه پایان خوب، چیز بدی باشه. اما روش بدی رو برای نوشتن پایان خوب انتخاب کرده بود. ولی من به شدت احساس میکنم که پایان داستان با عجله نوشته شده بود. از اون جنگی که ناگهانی رخ داد. از صحنه هایی که باید نوشته میشد و نشد. از کشته شدن بیهوده و حتی بدون توصیف پریم. ( احتمالا با این توجیه که لزوما باید یک نفر می مرد.) و یه جورایی میشه  گفت اون اعدام شتابزده اسنو! شاید ظاهرا صحنه قشنگی نوشته شده بود. اما توی تمام صحنه های پایانی کتاب، عجله موج میزد. انگار نویسنده تصمیم داشته به سرعت خودش رو از شر کتاب خلاص کنه. 

و اون زیادی رویایی بودن آخرش. رسیدن به یه آرامش مطلق. بدون هیچ جور مقدمه ای! اینو منو راضی نکرد.

لینک به ارسال

خوب نکته ای هست آدم تا اواخر جلد سه نمیدونست این پیتاست که با کتنیس زندگی میکنه یا گیل. اینخودش یک نکته ی مثبت بود. اما خوب صد در صد یک پایان خوب کلیشه ای بود مثل هری پاتر. که البته زیاد هم بد نبود. اما خوب بالاخره آدم از یک داستانی به این عظمت میتونست انتظار یک پایان بهتر داشته باشه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری