رفتن به مطلب
sheyda69

مقاله ISI را چطور ویرایش کنیم؟

پست های پیشنهاد شده

3278542_471.jpg

بلند خواندن بخشی از متن به شما یاری می نماید که عبارت های نامربوط را که جهت چشم بدون مساله به نظر می رسند شناسایی بکنید * با این کار شما فراموش می بکنید چه عبارت هایی نوشته اید مغزتان انچه که هست می بیند نه آنچه که رفیق دارد ویرایش خوب به قدرت و تاثیرگزاری متن می افزاید در ادامه چند ترفند که در ویرایش انگلیسی مقاله تاثیر گذارند آورده شده است.

نوشته خود را بلند بخوانید

اینروش به ویژه برای افرادی که چشـم خوانی می کنند مناسب است
بلند خواندن بخشی از مطلب به شما کمک می نماید که عبارت های نامربوط را که برای چشـم بدون مساله به نظر می رسند شناسایی بکنید . اینروش به ویژه جهت افرادی که چشـم خوانی می کنند مناسب است.

برعکس جالب بخوانید

مغز ما تمایل دارد که عبارت ها را انطور که رفیق دارد ببیند نه انطور که هستند به همین دلیل است که ما برخي وقتها متنی سرشار از غلط املایی را می خوانیم و اصلا متوجه نمی شویم. خواندن برعکس جالب عبارات به صورت کلمه به کلمه به ما کمک می نماید تا غلط های املایی را به راحتی تشخیص دهیم

چند روز بعد از نوشتن ویرایش را شروع کنیدحداقل شب به مغزتان استآسان دهید بعد ویراستاری انگلیسی مقاله علمی را شروع کنید. با این کار شما فراموش می بکنید چه عبارت هایی نوشته اید و مغزتان انچه که هست می بیند نه آنچه که رفیق دارد.از طول عبارت ها کم بکنید

از عبارات کوتاه که مفهوم را دقیق می رسانند مصرف بکنید . از عبارت های زیاد با لغات سخت و ساختار پیچیده در متن علمی نبایستی مصرف کرد.

حذف بکنید

هر کلمه، نقطه، ویرگول … می بایست دلیل ی برای بودن در متن شما داشته باشد. اگر کلمه یا عبارت ای به نوشته شما ارزشی نمی بخشد از شرش خلاص شوید.

writing-interesting-articles.png

زیاد از لغات تخصصی عجیب غریب مصرف نکنید

لغات تخصصی (jargon ) خواننده را خسته می کنند و جهت متن علمی مصرف بیش از میزان از انها اصلا مناسب نیست

از تکرار موضوع در بخشهای مختلف بپرهیزید

شاید شما یک موضوع یا نتیجه گیری را در چند بخش با عبارت بندی های مفرق استفاده کرده باشید.

قید های نامربوط را حذف بکنید

خیلی از قیدها جهت توصیف فعل لازم هستند اما برخي هم خود فعل خودش را توصیف می نماید نیازی به قید ناست . جهت مثال” He ran quickly” دویدن مفهوم سرعت را می رساند و نیازی به مصرف از قید اینجا ناست چنانچه دویدن او اهسته بود می توانیم بنویسیم “He ran slowly” اما چنانچه مشکلی نداشت خود “He ran” مفهوم را می رساند و بایستی به خواننده اطمینان کنیم که مفهوم دویدن را می داند.

از عبارت های مجهول بپرهیزید

مجهول بودن عبارت ، نوشته را ضعیف می نماید مقبولیت آن را کاهش می دهد. تا جایی که امکان دارد از عبارت های معلوم استفاده بکنید .

به اشتراک گذاری این ارسال


لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری

×