رفتن به مطلب
 • آخرین پرونده ها

  • معرفی بانشی ایرلندی

   بانشی شبحی است که به صورت یک زن، که به عنوان نشانه ی مرگ و پیام آور جهان دیگر در افسانه های ایرلندی شناخته می شود و مرگ افراد را با شیون و زاری خبر می دهد.

   توصیفات :
   توصیفات مختلفی از ظاهر بانشی وجود دارد .برخی او را زنی با موهای ژولیده و دراز با ردایی خاکستری که لباسی سبز بر زیر آن است،با چشم هایی که از گریه به رنگ خون در آمده اند ،وصف کرده اند.
   بنا به توصیفی دیگر بعضی مواقع بانشی دختری پاکدامن از اعضای خانواده ای است که جوان مرگ شده است و ماموریت پیغام رسانی به اعضای خانواده را بر عهده دارد؛ که حتی افرادی بیان دارند که هر خانواده بانشی مخصوص خود را دارد.
   و یا شاید به مانند زنی کفن پوش در شب زیر درختان قوز کرده است ودرحال زاری با صورتی پوشیده شده مشغول گریه کردن است.بانشی غمگین ترین صدای ممکن را دارد؛این صدا در سکوت شب خبر از مرگ فردی می دهد.
   نوحه سرایی کردن :
   در افسانه های ایرلندی صحبت از ساحره ای است که به هنگام مرگ عضوی از خانواده یا عضوی که در جای دیگری به مرگ نزدیک است به شیون می پردازد حتی اگر محل مرگ بسیار دوتر باشد و خبر آن هنوز به خانواده نرسید باشد .در هر حال نوای غمناک بانشی اولین هشدار برای قریب بودن مرگ است.
   او همچنین مرگ را پیش بینی می کند . اگر کسی در حال ورود به وضعیتی است که بعید است  از آن زنده خارج شود او به مردم با جیغ کشیدن یا ناله کردن هشدار می دهد. به همین خاطر بانشی را زن شیون کننده نیز می نامند.
   هنگامی که چندین بانشی به صورت هم زمان ظاهر شوند، نشان دهنده مرگ یک شخص بزرگ یا مقدس است.
   بعضی از داستان ها گاهی می گویند ، زن بانشی  با وجود این که یک ساحره نامیده می شود  اما یک روح بوده است که اغلب به صورت خاصی به قتل رسیده یا در هنگام تولد فرزندش فوت شده است.
   اصل و نسب :
   بانشی ایرلندیی که به نام (aibell) شناخته می شده سرپرستی و مسئولیت 25 بانشی دیگر را نیز بر عهده دارد. این ممکن است که این قضیه ، منبع ایده  شیون کشیدن گروهی بانشی ها در هنگام مرگ فردی مهم بوده باشد. بیشتر بانشی ها ،اگرچه نه همه آن ها، دارای نام های خانوادگی با Ó یا پیشوند mc/mac  بوده اند که از ریشه ی (Goidelic) است که نشان دهنده یک خاندان بومی جزیره های سلتیک می باشد به جای آن هایی  که از اهالی اسکاندیناوی، انگلیس و یا نورمن های مهاجم باشد .

   بانشی ها در فرهنگ های دیگر :
   شان مک کریس در سال 1380  در نشریه (Cathreim Thoirdhealbhaigh) در مطلبی اشاره ای به حضور بانشی ها در فرهنگ نورمن ها(یکی از اقوام وایکینگ که در شمال فرانسه زندگی کرده اند) در آن زمان دارد.
   در مناطقی از ایالت لنیستر (یکی از 4 ایالت بزرگ ایرلند) بانشی به (bean chaointe) به معنی زن مرثیه سرا اشاره شده است که می تواند با صدای بلند خود باعث شکسته شدن شیشه ها شود.
   در فرهنگ عامه ی اسکاتلند موجودی مشابه به نام (bean nighe) و(ban nigheachain) (زن نحیف و کوچک اندام رخت شور) یا (nigheag na h-àth) (زن نحیف رخت شور در ناحیه کم عمق رود خانه ) نام برده می شود ،درحال شستن لباس های آغشته به خون یا زره های افرادی که مرگ آنها نزدیک است دیده می شود .
   در افسانه های ولز نیز موجودی مشابه با عنوان ساحره ی مه (hag of the mist) خبررسان مرگ است .
    
    
 • ملاقات حضوری آزکابانی ها برگزار شد

  توسط AMIIIIR، در اخبار آزکابان،

  با سلام

  همان طور که پیش از این در خبر قبلی اعلام کرده بودیم در تاریخ 14 اردیبهشت برنامه ای برای اولین قرار ملاقات آزکابانی ها برگزار شد . در این برنامه به دلیل این که  به سرعت تصمیم گیر برگزاری  آن گرفته شد  می پذیریم  که  زمان اعلام ملاقات  دیر هنگام اعلام شد و   از علاقه مندان و دوستانی که به علت عدم امکان حضور  اعتراض داشتن  پوزش می طلبیم
  اما یک خلاصه ای بدم چه کردیم :D ( برای اولین بار در یک خبر  قصد دارم از شکلک استفاده کردم )

  ساعت دو بعد از ظهر همه به نمایشگاه رسیدیم
  بعد از مدتی نزدیک به  30 دقیقه ایو تقریبا 50  تماس بقیه رو موفق شدیم پیدا کنیم  .

  بعد از احوال پرسی  و تقریبا نیم ساعت بحث برای پیدا کردن مکان مناسب برای نشستن در نهایت به این نتیجه رسیدیم که دقیقا وسط پارک بشینیم :-O:| :D (خودمم نفهمیدم چی شد که همچین شد)

  با توجه به این که تولد سه سالگی سایت بود به همین مناسبت کیکی آماده شده بود که بعد از فوت کردن شمع هاش و برشش صرف شد (البته یک  حرکات پنهانی  در این میان علیه  من اتفاق افتادکه دوستان بهترین بخش ملاقات می دونستنش که شخصا نمیگم :|:DD:  )

  بعد از این مشغول غرفه گردی شدیم که در این میان قابل ذکره  50 بار هم رو گم کردیم و با  تماس مجددا یافتیم (زیاد بودن جمعیت خب :D )

  اگرچه فرصت کافی نداشتیم  اما سعی کردیم تا جایی که زمان فرصت داد غرفه های مختلفی رو بریم
  تعدادی از دوستان در این میان خداحافظی کردند و باقی دوستان در نهایت نزدیک به ساعت 6 برگشتیم دوباره وسط پارک برای خداحافظی 

  تصاویر مربوط به میتینگ رو می توانید از اینجا مشاهده کنید

  این تصویر مربوط به اغاز ملاقات هست 

  4_oto_2017-05-04_07-47-15.jpg

  این هم تصویر مربوط به خداحافظی پایانی هست 

  4_oto_2017-05-04_08-41-10.jpg

  این هم تصویر خبر در اندازه  بزرگ تر 

  4_oto_2017-05-04_07-46-59.jpg

   

  در پایان جا داره از دوستانی که حضور پیدا کردند تشکر کنم و  امیدوارم که روزی خوبی برایشان رقم خورده باشه

   

  ویرایش شده در توسط AMIIIIR
  بازخورد کاربر

  نظرهای پیشنهاد شده

  هیچ دیدگاهی برای نمایش وجود دارد.  برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

  برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

  ایجاد یک حساب کاربری

  برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

  ثبت نام یک حساب کاربری جدید

  ورود به حساب کاربری

  دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

  ورود به حساب کاربری

×