رفتن به مطلب
 • آخرین پرونده ها

  • معرفی بانشی ایرلندی

   بانشی شبحی است که به صورت یک زن، که به عنوان نشانه ی مرگ و پیام آور جهان دیگر در افسانه های ایرلندی شناخته می شود و مرگ افراد را با شیون و زاری خبر می دهد.

   توصیفات :
   توصیفات مختلفی از ظاهر بانشی وجود دارد .برخی او را زنی با موهای ژولیده و دراز با ردایی خاکستری که لباسی سبز بر زیر آن است،با چشم هایی که از گریه به رنگ خون در آمده اند ،وصف کرده اند.
   بنا به توصیفی دیگر بعضی مواقع بانشی دختری پاکدامن از اعضای خانواده ای است که جوان مرگ شده است و ماموریت پیغام رسانی به اعضای خانواده را بر عهده دارد؛ که حتی افرادی بیان دارند که هر خانواده بانشی مخصوص خود را دارد.
   و یا شاید به مانند زنی کفن پوش در شب زیر درختان قوز کرده است ودرحال زاری با صورتی پوشیده شده مشغول گریه کردن است.بانشی غمگین ترین صدای ممکن را دارد؛این صدا در سکوت شب خبر از مرگ فردی می دهد.
   نوحه سرایی کردن :
   در افسانه های ایرلندی صحبت از ساحره ای است که به هنگام مرگ عضوی از خانواده یا عضوی که در جای دیگری به مرگ نزدیک است به شیون می پردازد حتی اگر محل مرگ بسیار دوتر باشد و خبر آن هنوز به خانواده نرسید باشد .در هر حال نوای غمناک بانشی اولین هشدار برای قریب بودن مرگ است.
   او همچنین مرگ را پیش بینی می کند . اگر کسی در حال ورود به وضعیتی است که بعید است  از آن زنده خارج شود او به مردم با جیغ کشیدن یا ناله کردن هشدار می دهد. به همین خاطر بانشی را زن شیون کننده نیز می نامند.
   هنگامی که چندین بانشی به صورت هم زمان ظاهر شوند، نشان دهنده مرگ یک شخص بزرگ یا مقدس است.
   بعضی از داستان ها گاهی می گویند ، زن بانشی  با وجود این که یک ساحره نامیده می شود  اما یک روح بوده است که اغلب به صورت خاصی به قتل رسیده یا در هنگام تولد فرزندش فوت شده است.
   اصل و نسب :
   بانشی ایرلندیی که به نام (aibell) شناخته می شده سرپرستی و مسئولیت 25 بانشی دیگر را نیز بر عهده دارد. این ممکن است که این قضیه ، منبع ایده  شیون کشیدن گروهی بانشی ها در هنگام مرگ فردی مهم بوده باشد. بیشتر بانشی ها ،اگرچه نه همه آن ها، دارای نام های خانوادگی با Ó یا پیشوند mc/mac  بوده اند که از ریشه ی (Goidelic) است که نشان دهنده یک خاندان بومی جزیره های سلتیک می باشد به جای آن هایی  که از اهالی اسکاندیناوی، انگلیس و یا نورمن های مهاجم باشد .

   بانشی ها در فرهنگ های دیگر :
   شان مک کریس در سال 1380  در نشریه (Cathreim Thoirdhealbhaigh) در مطلبی اشاره ای به حضور بانشی ها در فرهنگ نورمن ها(یکی از اقوام وایکینگ که در شمال فرانسه زندگی کرده اند) در آن زمان دارد.
   در مناطقی از ایالت لنیستر (یکی از 4 ایالت بزرگ ایرلند) بانشی به (bean chaointe) به معنی زن مرثیه سرا اشاره شده است که می تواند با صدای بلند خود باعث شکسته شدن شیشه ها شود.
   در فرهنگ عامه ی اسکاتلند موجودی مشابه به نام (bean nighe) و(ban nigheachain) (زن نحیف و کوچک اندام رخت شور) یا (nigheag na h-àth) (زن نحیف رخت شور در ناحیه کم عمق رود خانه ) نام برده می شود ،درحال شستن لباس های آغشته به خون یا زره های افرادی که مرگ آنها نزدیک است دیده می شود .
   در افسانه های ولز نیز موجودی مشابه با عنوان ساحره ی مه (hag of the mist) خبررسان مرگ است .
    
    
 • جورج آر آر مارتین: فیلمی از سری Game of Thrones در کار نخواهد بود

  توسط AMIIIIR، در بازی تاج وتخت،

  علی‌رغم شایعاتی که اخیرا در اینترنت پیچیده، جورج آر‌آر مارتین، نویسنده سری فوق العاده پرطرفدار بازی تاج و تخت تایید کرد که قرار نیست فیلمی از این سری ساخته شود. برای اطلاعات بیشتر با زومجی همراه باشید.
  چندی بیش در فضای اینترنت به نقل از جورج آرآر مارتین آمده بود که قرار است یک فیلم سینمایی از سریال بازی تاج و تخت ساخته شود. ظاهرا مارتین در مهمانی‌ای که بعد از موفقیت بزرگ این سری در مراسم امی برپا شده بود، این صحبت ها را انجام داده بود. او در ادامه گفته بود که با وجود این که وقت درگیر شدن در این پروژه را ندارد، ولی شبکه HBO و دی. بی. وایس و دیوید بنیاف درگیر آن هستند.
  این‌ طور که مارتین در بلاگ خود می‌گوید، انگار موضوع اصلا به این شکل نبوده است. مارتین این موضوع را اینگونه روشن می‌کند:
  پسرها و دخترها، هر چیزی را که می‌خوانید، مخصوصا در اینترنت، باور نکنید. من نمی‌دانم این شایعات احمقانه درباره فیلم بازی تاج و تخت از کجا آمده ولی به صورت غیر منتظره همه جا را پر کرده و همه ما که به این سریال و شبکه HBO مربوط می‌شویم در حال بمباران شدن هستیم. ولی چیزی تغییر نکرده است. ایده ساخت فیلم هنوز به شدت جذاب است. نه فقط برای من بلکه برای خیلی از افرادی که به سریال مربوط می شوند مانند بازیگرها، کارگردانان، تهیه کنندگان و نویسندگان. چطور ممکن است که جذاب نباشد؟ این راه خیلی خوبی برای پایان مجموعه است.
  ولی این به آن معنی نیست که این اتفاق می‌افتد. بله، اشتیاق زیادی برای ساخت فیلمی از بازی تاج و تخت وجود دارد. ولی این اشتیاق لزوما از طرف شبکه HBO نیست. آنها در کار تلویزیون هستند و نه در کار ساخت فیلم سینمایی.
  وایس و بنیاف قبلا اظهار داشتند که قرار است سریال را بعد از هفت فصل تمام کنند. سال پیش بنیاف در مصاحبه‌ای گفته بود:
  باید بگوییم این هدفی بود که ما از اول داشتیم. به یک‌باره به جایی رسیدیم که احساس می‌کردیم قادر خواهیم بود این قصه را به نتیجه برسانیم، بعد این ایده برای ما تبدیل به یک هدف واضح‌تر شد. هفت خدا، هفت امپراطوری، هفت فصل. به نظر درست می آید.
  هرچند با امتیازات بالا و رکورد شکستن در مراسم امی، هنوز این احتمال وجود دارد که HBO این سری را برای بیشتر از دو فصل ادامه دهد یا یک فیلم یا حتی یک اسپین‌آف از آن بسازد. ولی هرچه که باشد فعلا معلوم نیست.
  ششمین فصل سریال بازی تاج و تخت در حال حاضر در مرحله تولید قرار دارد و در سال ۲۰۱۶ پخش خواهد شد.
  نظر شما چیست؟ آیا موفقیت این سریال می‌تواند تولیدکنندگان را مجاب به ساخت یک فیلم سینمایی کند؟
  منبع: Gamespot
  به نقل از زومجی
  بازخورد کاربر

  نظرهای پیشنهاد شده

  هیچ دیدگاهی برای نمایش وجود دارد.  برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

  برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

  ایجاد یک حساب کاربری

  برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

  ثبت نام یک حساب کاربری جدید

  ورود به حساب کاربری

  دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

  ورود به حساب کاربری

×