رفتن به مطلب
 • آخرین پرونده ها

  • معرفی بانشی ایرلندی

   بانشی شبحی است که به صورت یک زن، که به عنوان نشانه ی مرگ و پیام آور جهان دیگر در افسانه های ایرلندی شناخته می شود و مرگ افراد را با شیون و زاری خبر می دهد.

   توصیفات :
   توصیفات مختلفی از ظاهر بانشی وجود دارد .برخی او را زنی با موهای ژولیده و دراز با ردایی خاکستری که لباسی سبز بر زیر آن است،با چشم هایی که از گریه به رنگ خون در آمده اند ،وصف کرده اند.
   بنا به توصیفی دیگر بعضی مواقع بانشی دختری پاکدامن از اعضای خانواده ای است که جوان مرگ شده است و ماموریت پیغام رسانی به اعضای خانواده را بر عهده دارد؛ که حتی افرادی بیان دارند که هر خانواده بانشی مخصوص خود را دارد.
   و یا شاید به مانند زنی کفن پوش در شب زیر درختان قوز کرده است ودرحال زاری با صورتی پوشیده شده مشغول گریه کردن است.بانشی غمگین ترین صدای ممکن را دارد؛این صدا در سکوت شب خبر از مرگ فردی می دهد.
   نوحه سرایی کردن :
   در افسانه های ایرلندی صحبت از ساحره ای است که به هنگام مرگ عضوی از خانواده یا عضوی که در جای دیگری به مرگ نزدیک است به شیون می پردازد حتی اگر محل مرگ بسیار دوتر باشد و خبر آن هنوز به خانواده نرسید باشد .در هر حال نوای غمناک بانشی اولین هشدار برای قریب بودن مرگ است.
   او همچنین مرگ را پیش بینی می کند . اگر کسی در حال ورود به وضعیتی است که بعید است  از آن زنده خارج شود او به مردم با جیغ کشیدن یا ناله کردن هشدار می دهد. به همین خاطر بانشی را زن شیون کننده نیز می نامند.
   هنگامی که چندین بانشی به صورت هم زمان ظاهر شوند، نشان دهنده مرگ یک شخص بزرگ یا مقدس است.
   بعضی از داستان ها گاهی می گویند ، زن بانشی  با وجود این که یک ساحره نامیده می شود  اما یک روح بوده است که اغلب به صورت خاصی به قتل رسیده یا در هنگام تولد فرزندش فوت شده است.
   اصل و نسب :
   بانشی ایرلندیی که به نام (aibell) شناخته می شده سرپرستی و مسئولیت 25 بانشی دیگر را نیز بر عهده دارد. این ممکن است که این قضیه ، منبع ایده  شیون کشیدن گروهی بانشی ها در هنگام مرگ فردی مهم بوده باشد. بیشتر بانشی ها ،اگرچه نه همه آن ها، دارای نام های خانوادگی با Ó یا پیشوند mc/mac  بوده اند که از ریشه ی (Goidelic) است که نشان دهنده یک خاندان بومی جزیره های سلتیک می باشد به جای آن هایی  که از اهالی اسکاندیناوی، انگلیس و یا نورمن های مهاجم باشد .

   بانشی ها در فرهنگ های دیگر :
   شان مک کریس در سال 1380  در نشریه (Cathreim Thoirdhealbhaigh) در مطلبی اشاره ای به حضور بانشی ها در فرهنگ نورمن ها(یکی از اقوام وایکینگ که در شمال فرانسه زندگی کرده اند) در آن زمان دارد.
   در مناطقی از ایالت لنیستر (یکی از 4 ایالت بزرگ ایرلند) بانشی به (bean chaointe) به معنی زن مرثیه سرا اشاره شده است که می تواند با صدای بلند خود باعث شکسته شدن شیشه ها شود.
   در فرهنگ عامه ی اسکاتلند موجودی مشابه به نام (bean nighe) و(ban nigheachain) (زن نحیف و کوچک اندام رخت شور) یا (nigheag na h-àth) (زن نحیف رخت شور در ناحیه کم عمق رود خانه ) نام برده می شود ،درحال شستن لباس های آغشته به خون یا زره های افرادی که مرگ آنها نزدیک است دیده می شود .
   در افسانه های ولز نیز موجودی مشابه با عنوان ساحره ی مه (hag of the mist) خبررسان مرگ است .
    
    
 • تبدیل شوندگان طبیعت: معرفی اسکین واکرها

  توسط AMIIIIR، در ماورالطبیعه،


  در ابتدا پیش از آغاز مقاله مایلم بیان کنم که درباره اسکین واکر اطلاعات زیادی در منابع خارجی وجود ندارد و این مقاله نیازمند به تکمیل است بنابراین چنان چه منابع مفیدی در ارتباط با این موجودات دارید جهت تکمیل مقاله با ما به اشتراک قرار دهید

  اسکین واکرز (Skinwalkers) چه موجوداتی هستند؟

  در منابع خارجی درباره پیدایش و نحوه ظهور این موجودات مطلب خاصی وجود ندارد. اسکین واکر ها موجوداتی تغییر شکل دهنده هستند که از افسانه های بومی آمریکا و سرخ پوستان منشا گرفته اند. در افسانه های ژاپن که در زمان استعمار با افسانه های آمریکایی تلفیق شده اند، این موجودات را شیاطین می خوانند که این دلیل بر نا پاک بودن این موجودات است.

  شکل و ظاهر:

  چهره این موجودات عجیب است و دارای پوستی متفاوت هستند. همچنین نحوه لباس پوشیدن و آرایششان بسیار شبیه سرخ پوستان است. این موجودات از سلاح های اولیه (مانند نیزه و خنجر) استفاده می کنند که بر آن کنترل دارند. (می توانند سلاح را فرا بخوانند).از چرم حیوانات به عنوان پوشش استفاده می کنند .(در افسانه ها امده است که باعث کسب خلق و خوی حیوانی می شود.)

  قدرت ها و توانایی ها:

  این موجودات طبق افسانه های آمریکا می توانند به هر جانوری که در طبیعت (نچرال) وجود دارد تبدیل شوند و یا قدرت آن را کسب کنند. به همین دلیل از خیلی از موجودات ماورالطبیعه که قدرتشان نشات گرفته از جانوارن طبیعت است (مثل گرگنما ها که از گرگ نشات می گیرد) قوی تر هستند.معمولا برای داشتن قدرت فیزیکی بالا به خرس ،سرعت و حیله گری به کایوتی(گرگ صحرایی امریکایی)،گرگ برای قدرت بالا در بینایی،شوایی و بویایی،گربه برای چابکی،خفا و ... تبدیل می شوند.اسکین واکر ها توانایی تقلید حرکات حیوانی که به ان تبدیل شده اند را دارند و فقط زمانی قابل ردیابی نیستند که به کرکس تبدیل شده باشند.همچنین توانایی تولید صدای انواع حیوانات و  حتی اشخاص مختلف را نیز دارند.

  یکی دیگر از توانایی های بارزشان عمر طولانی شان است به طوری که چند قرن برایشان مقدار قابل توجهی نیست !در عین حال این موجودات کنترل اندکی بر دو عنصر خاک و باد  از چهار عنصر را در اختیار دارند( چهار عنصر: آب، آتش، خاک، باد) .

  این موجودات جادوگرانی ماهر هستند که در کنترل ذهن و ذهن خوانی و به وجود اوردن بیماری به صورت غیبی که ممکن است در نهایت باعث مرگ شود چیره دست اند.همچنین به ساخت معجون ها و ورد های خاص در میان مردمان ناواهو معروف اند. در افسانه های ناواهو از معجونی یاد شده است که یکی از مواد تشکیل دهنده ان استخوان کودکان است و با استشمام ان باعث کبود شدن سپس تشنج ،فلج و مرگ فرد مورد نظر است.ب زمانی که اسکین واکر ها می خواهند خانواده ای را کاملا از بین ببرند از این ترکیبات که به صورت گرد وجود دارد .از طریق دود کش خانه وارد کرده و باعث قتل عام می شود.

   قدرت بدنیشان و مهارت رزمشان از سایر جانوارن فراتر است و از سرعت و دقت بیشتری برخوردار هستند. این موجودات به درجه فکری و روحی بالایی دست پیدا کرده اند و کنترل شدیدی بر عواطف و روحیات خود دارند و می توانند در شرایط بحرانی و احساسی انتخاب های منطقی داشته باشند که این ثمره چند صد سال تفکر در اعماق خاک است.ونیز توانایی درمان بیماری های فیزیکی و روانی را دارند که با تمرینات طولانی در سالهای زندگی خود به دست اورده اند.

  از سایر قابلیت های این موجودات اطلاع چندانی در دست نیست.

  شیوه تبدیل:

  مردم ناواها بر این باورند که اسکین واکرها کشیش ها و افراد روحانی را برای اموزش های پزشکی مخصوص خود انتخاب میکنند که در نهایت به انها می پیوندند و یا افراد با کشتن یکی از اعضای خانواده مانند برادر یا خواهر خود به قدرت اسکین واکرها دست پیدا می کنند.شیوه های تبدیل مشخصی در دست نیست. یکی دیگر از بارز ترین شیوه ها همراهی با آن ها برای مدت طولانیست.

  شیوه زندگی:

  این موجودات معمولا به صورت گروهی (قبیله ای) زندگی می کنند و در زیر نور خورشید قدرت بیشتری دارند. این موجودات جهت تقویت خود در زیر خاک خود را دفن می کنند.

  مبارزه و نقاط ضعف:

  در افسانه های مردم ناواهو انگیزه مبارزه اسکین واکر ها انتقام و حسادت است،راه خلاص شدن از اسکین واکر ها استخدم درمانگری ماهر برای تمیز کردن خانه است تا  از هر گونه اهداف شوم انها جلو گیری شود.تنها راه نابودی اسکین واکر ها شناسایی هویت اسکین واکر و به کار بردن اسم کامل اوست.که باعث مرگ اسکین واکر برای سه روز می شود.

  گفته می شود که گلوله های دارای خاکستر سفید(یه چیزی مئه همون خاکستر کوهستانه )بر آنها اثر می کند.اما انها را نمی کشد و هر بار که با آنها رو برو شوند به علت رد جا مانده بر روی پوششان باعث شناسایی اسکین واکر می شود با بردن نام کامل او باعث از بین بردن موجود پلید میشود.
  بازخورد کاربر

  نظرهای پیشنهاد شده

  هیچ دیدگاهی برای نمایش وجود دارد.  برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

  برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

  ایجاد یک حساب کاربری

  برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

  ثبت نام یک حساب کاربری جدید

  ورود به حساب کاربری

  دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

  ورود به حساب کاربری

×