رفتن به مطلب
 • آخرین پرونده ها

  • معرفی بانشی ایرلندی

   بانشی شبحی است که به صورت یک زن، که به عنوان نشانه ی مرگ و پیام آور جهان دیگر در افسانه های ایرلندی شناخته می شود و مرگ افراد را با شیون و زاری خبر می دهد.

   توصیفات :
   توصیفات مختلفی از ظاهر بانشی وجود دارد .برخی او را زنی با موهای ژولیده و دراز با ردایی خاکستری که لباسی سبز بر زیر آن است،با چشم هایی که از گریه به رنگ خون در آمده اند ،وصف کرده اند.
   بنا به توصیفی دیگر بعضی مواقع بانشی دختری پاکدامن از اعضای خانواده ای است که جوان مرگ شده است و ماموریت پیغام رسانی به اعضای خانواده را بر عهده دارد؛ که حتی افرادی بیان دارند که هر خانواده بانشی مخصوص خود را دارد.
   و یا شاید به مانند زنی کفن پوش در شب زیر درختان قوز کرده است ودرحال زاری با صورتی پوشیده شده مشغول گریه کردن است.بانشی غمگین ترین صدای ممکن را دارد؛این صدا در سکوت شب خبر از مرگ فردی می دهد.
   نوحه سرایی کردن :
   در افسانه های ایرلندی صحبت از ساحره ای است که به هنگام مرگ عضوی از خانواده یا عضوی که در جای دیگری به مرگ نزدیک است به شیون می پردازد حتی اگر محل مرگ بسیار دوتر باشد و خبر آن هنوز به خانواده نرسید باشد .در هر حال نوای غمناک بانشی اولین هشدار برای قریب بودن مرگ است.
   او همچنین مرگ را پیش بینی می کند . اگر کسی در حال ورود به وضعیتی است که بعید است  از آن زنده خارج شود او به مردم با جیغ کشیدن یا ناله کردن هشدار می دهد. به همین خاطر بانشی را زن شیون کننده نیز می نامند.
   هنگامی که چندین بانشی به صورت هم زمان ظاهر شوند، نشان دهنده مرگ یک شخص بزرگ یا مقدس است.
   بعضی از داستان ها گاهی می گویند ، زن بانشی  با وجود این که یک ساحره نامیده می شود  اما یک روح بوده است که اغلب به صورت خاصی به قتل رسیده یا در هنگام تولد فرزندش فوت شده است.
   اصل و نسب :
   بانشی ایرلندیی که به نام (aibell) شناخته می شده سرپرستی و مسئولیت 25 بانشی دیگر را نیز بر عهده دارد. این ممکن است که این قضیه ، منبع ایده  شیون کشیدن گروهی بانشی ها در هنگام مرگ فردی مهم بوده باشد. بیشتر بانشی ها ،اگرچه نه همه آن ها، دارای نام های خانوادگی با Ó یا پیشوند mc/mac  بوده اند که از ریشه ی (Goidelic) است که نشان دهنده یک خاندان بومی جزیره های سلتیک می باشد به جای آن هایی  که از اهالی اسکاندیناوی، انگلیس و یا نورمن های مهاجم باشد .

   بانشی ها در فرهنگ های دیگر :
   شان مک کریس در سال 1380  در نشریه (Cathreim Thoirdhealbhaigh) در مطلبی اشاره ای به حضور بانشی ها در فرهنگ نورمن ها(یکی از اقوام وایکینگ که در شمال فرانسه زندگی کرده اند) در آن زمان دارد.
   در مناطقی از ایالت لنیستر (یکی از 4 ایالت بزرگ ایرلند) بانشی به (bean chaointe) به معنی زن مرثیه سرا اشاره شده است که می تواند با صدای بلند خود باعث شکسته شدن شیشه ها شود.
   در فرهنگ عامه ی اسکاتلند موجودی مشابه به نام (bean nighe) و(ban nigheachain) (زن نحیف و کوچک اندام رخت شور) یا (nigheag na h-àth) (زن نحیف رخت شور در ناحیه کم عمق رود خانه ) نام برده می شود ،درحال شستن لباس های آغشته به خون یا زره های افرادی که مرگ آنها نزدیک است دیده می شود .
   در افسانه های ولز نیز موجودی مشابه با عنوان ساحره ی مه (hag of the mist) خبررسان مرگ است .
    
    
 • از موفق‌ ترین زن‌ های دنیا بشنوید

  توسط AMIIIIR، در جی.کی رولینگ،

  دنیای اقتصاد - شاید دیدگاه زنان و مردان نسبت به ثروت‌اندوزی و جوانب دیگرش چون خرج کردن و پس‌انداز کردن متفاوت باشد، اما این تفاوت صرفا در چگونگی رساندن پیغام آنها به مردم است؛
  آن هم احتمالا به این خاطر که زنان در مقایسه با مردان نسبت به تجربه‌های شخصی خود احساساتی‌تر عمل می‌کنند و بنابراین دیدگاهی احساسی دارند؛ اما در نهایت هم زنان و هم مردان روی یک نکته توافق نظر دارند و آن هم این است که:
  «موفقیت و خوشحالی از سختکوشی، تصمیم درست و میل به کمک به هم‌نوع حاصل می‌شود.» تنها چالشی که در این میان باقی می‌ماند، این است که به‌صورت کلی زن‌ها به لحاظ مقام و مرتبه و میزان درآمد هنوز فاصله زیادی با مردها دارند. به جز این، نمی‌توان منکر این حقیقت شد که بهترین درس‌ها در رابطه با زندگی، کار، پول و روابط از زبان زنانی بازگو می‌شود که از عمق احساسات و دیدگاه‌های زنانه خود حرف می‌زنند. بنابراین تا پای مسائل مهم به میان می‌آید، بهتر است به حرف زن‌ها گوش دهیم.
  یکی از مسائل مهم دنیا پول است. بله پول که ما آن را چرک کف دست می‌نامیم؛ اما بدون همین پول در واقع نمی‌توانیم قدم از قدم برداریم. مخصوصا در این زمانه که انسان تقریبا تمام قدم‌هایش را برای رسیدن به پول و در نهایت قدرت برمی‌دارد. البته تمام انسان‌ها از این مسیری که آغاز کرده‌اند، موفق بیرون نمی‌آیند؛ افرادی که شاید برای طی راه موفقیت نیاز به کمک دیگران یا شاید مشاوره و نصحیت نمونه‌های موفق دنیا داشته باشند.
  به هر حال الگوبرداری از موفق‌ترین افراد دنیا شاد بتواند تاثیری روی کسانی که بلندپروازند و میل به موفقیت دارند، داشته باشد. اگر این الگوها از میان زن‌های موفق دنیا انتخاب شوند، شاید این تاثیر چندبرابر شود؛ چرا که کسب موفقیت برای زن‌ها در مقایسه با مردها کار چندان آسانی نیست، از این رو بد نیست که اطلاعاتی را درباره موفق‌ترین زن‌های دنیا و اینکه چطور به این نقطه رسیدند، ارائه کنیم.
  1. هایدی کلوم

   

  ثروت هایدی کلوم بدون شک نتیجه سختکوشی است. او کار در دنیای فشن را از سنین جوانی آغاز کرد و در اوج زندگی حرفه‌ای خود وارد دنیای تجارت شد. او مسابقه‌ای را برای جوانان علاقه‌مند به ورود به دنیای فشن تهیه و اجرا کرد سپس با راه‌اندازی برند خود محصولاتی لوکسی چون جواهرات، پوشاک و کفش را روانه بازار کرد. البته ناگفته نماند که کلوم صرفا به ثروت‌اندوزی برای خودش نپرداخت و بخشی از فعالیت‌هایش را معطوف به اقدامات خیرخواهانه کرد؛ ازجمله جمع‌آوری بودجه کمکی برای بیمارسان کودکان در لس‌آنجلس.

   

  کلوم با ثروت 70 میلیون دلاری‌اش طرفدار شعار «با هزینه کم زیبا بمانید» است. او در سرتاسر دنیا به زن‌ها کمک می‌کند که چگونه پول‌شان را کاهش هزینه‌های پوشاک پس‌انداز کنند. در واقع کلوم به زن‌ها یاد می‌دهد که چطور با هزینه کم لباسی شیک و زیبا برای خودشان تهیه کنند. او می‌گوید که صرفا لازم نیست برای زیبا بودن به سراغ برندهای گران‌قیمت رفت. با لباس‌های ارزان و حتی با لباس‌های ته‌گنجه هم می‌توان شیک ماند و در عین حال پول پس‌انداز کرد.

   

  2. جی‌کی رولینگ
  نویسنده محبوب سری کتاب‌های «هری پاتر» میلیاردری است که ثروتش را مدیون خلاقیت و تلاش مضاعفش است. او که مادر سه فرزند است، عنوان ثروتمندترین زن جهان در سال 2011 را به خاطر تغییر سیستم مالیاتی بریتانیا و فعالیت‌های خیرخواهانه از دست داد، اما این طور که به نظر می‌رسد این اتفاق چندان برایش اهمیتی ندارد، چرا که او ثروتی را در اختیار دارد که به راحتی نصیب کسی نمی‌شود؛ هنر نویسندگی‌اش.

   

  رولینگ با ثروت یک میلیارد دلاری‌اش در وب‌سایت شخصی‌اش نوشته: «من آن روزهایی را که حتی توانایی پرداخت قبض‌هایم را هم نداشتم، فراموش نمی‌کنم» و همان‌طور که می‌بینید او با باور توانایی و هوش خود به اینجا رسیده. وقتی از او درباره آغاز یک راه، مثل راه انداختن کسب‌وکار جمع و جور با حداقل سرمایه می‌پرسند، می‌گوید: «این انتخاب‌های ماست که بیانگر شخصیت و خود واقعی ماست، نه صرفا توانایی‌هایمان. وقتی جرات انجام کاری را به دست آوری، هر چیزی امکان‌پذیر است.» رولینگ درباره موفقیت می‌گوید: «اگر می‌خواهید انسانیت فردی را مورد سنجش قرار دهید رفتارش را با پایین‌تر از خودش ببینید نه با هم‌رده‌هایش.»

   

  3. جورجینا هنکاک رینهارت
  او ثروتمندترین زن استرالیاست و در سال 2013 از سوی نشریه فوربز به‌عنوان پنجمین زن ثروتمند دنیا شناخته شد. رینهارت منبع اصلی ثروت خود یعنی کارخانه و معدنش را از پدربزرگش به ارث برده است اما موفق شد که آن میراث خانوادگی را به یکی از موفق‌ترین تجارت‌های دنیا تبدیل کند. او علاوه‌بر تجارت خانوادگی‌اش در چند شبکه‌ رسانه‌ای هم سهام دارد. ثروت 17 میلیارد دلاری رینهارت البته با روندی که در پیش گرفته و سرمایه‌گذاری‌هایی که در ایالات متحده کرده، از این هم بالاتر خواهد رفت.

   

  او درباره چگونگی رسیدن به موفقیت می‌گوید: «اگر دلتان می‌خواهد مثل کسانی که بیشتر از شما پول دارند، بشوید، ننشینید در خانه و غر بزنید. دست به‌کار شوید و پولسازی کنید. وقت‌تان را کمتر صرف تفریح و معاشرت و بیشتر صرف کار کنید.» رینهارت درباره شانس‌ و فرصت‌های پولدار شدن می‌گوید: «هیچ حکم مطلقی درباره میلیونر شدن وجود ندارد. کار و تلاش زیاد، سرمایه‌گذاری و ساختن و در عین حال ایجاد شغل و فرصت برای دیگران رمز موفق شدن است و این باید در اولویت زندگی افرادی قرار بگیرد که دلشان می‌خواهد مثل میلیونرها شوند.»
  بازخورد کاربر

  نظرهای پیشنهاد شده

  هیچ دیدگاهی برای نمایش وجود دارد.  برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

  برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

  ایجاد یک حساب کاربری

  برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

  ثبت نام یک حساب کاربری جدید

  ورود به حساب کاربری

  دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

  ورود به حساب کاربری

×