رفتن به مطلب
mimbele

Hunger games و Divergent

پست های پیشنهاد شده

یه زمانی بود که تب یوفو(شیء پرنده ناشناس) ها و آدم فضایی ها به جون مردم افتاده بود، یه مدتی هم ومپایرها و ازین جور حرفا. یه زمانی هم زامبی (البته ومپایر و زامبی همچنان داغ اند). دقت کردین جدیداً داستان های شبیه هانگرگیمز مد شده؟ دایورجنت هم که یه جورایی شبیهشه (این دوتا داستان عجیب منویاد داستان سه پایه های جان کریستوفر میندازن)

نظرتون چیه؟ فکر نمی کنید جالب توجهه؟ یا آیا من دارم توهم میزنم!؟
فکر می کنید دایورجنت تقلید بی مزه ای از هانگرگیمزه یا یه اثر خیلی توپ؟
به نظرتون داستان هایی مثل اینا خواهد آمد آیا؟
داستان دیگه ای تو این فاز میشناسید؟

منتظر نظرات سازنده ی شما هستم!

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

با سلام

نویسندگان فانتزی را مکی توان به طور کلی به دو دسته تقسیم کرد نویسندگان که سبک جدیدی ابداع می کنند همانند رولینگ تالکین جان کریستوفر و نونیسندگانی که از سبک ابداع شده داستان می سازند متاسفانه (شاید هم خوشبختانه ) نوع دوم بیشترند

بله حق با شماست این یک تب خواهد بود و الان تب داستان به سوی داستان هایی چون عطش مبارزه خواهد رفت دلیل ان هم این است که ابداع یک جهان بسیار سخت تر از ان است که شما از یک پیش ماده کلی استفاده کنید برای مثال شما هری پاتر را با بعضی از داستان های خون اشامی مقایسه کنید هری پاتر با ان همه گستردگی !!مثلا یکی از بهترین اثار خون اشامی در تمام جلد اولش 14شخصیت دارد که توصیف می شود حال شما ان را با هری پاتر مقایسه کنید تقریبا تعداد استادهایی که رولینگ توصیف می کند در کتاب اول برابر با این عدد است حال از ان تعداد نصف شان هم خون اشام باشند توجه کنید به چه میزان تصویر سازی اسان می شود؟؟؟ استفاده از یک الگوریتم ثابت برای خون اشام ها که همه پوست رنگ پریده دارند و نامیرا هستند و از این موارد

بنابراین این اتفاق طبیعیتا می افتد انقدر از این سبک استفاده می کنند تا دیگر پر شود همچون خون اشام ها که تعداد ان ها واقعا وحشتناک زیاد شده سپس هم به سراغ سبک دیگر می روند

کتاب هایی که از یک کتاب دیگر اصولش تقلید شده باشه در واهه زمانی خودش شاید خوب به نظر بیاید اما پس از گذشت زمان یک کتاب خوب نخواهد بودزیرا پس از ان که تب ان سبک بخوابد این کتاب ها زیبایی ندارند بلکه تنها ان کتاب ابداعی سبک زیبا خواهد بود

این دلیل ان است که کتاب هایی همچون هری پاتر و ارباب حلقه پس از گذشت چند سال همچنان محبوب اند

اما درباره ناهمگون (داورجینت) نمی شود قطعی گفت اما بله بسیار شبیه عطش مبارزه است

کتاب های آپوکالیستی عمدتا مبارزه محور هستند. دایورجنت نیز از این قضیه مستثنی نیست. با اینحال بحث‌های مربوط به کرامات انسانی و رفتارهای عاطفی نیز در داستانک‌های محدود کتاب گنجانیده شده‌اند.

دایورجنت یک عطش مبارزه کوچکتر است. با این تفاوت که کمی تا قسمتی فضای موجود به حال و هوای کنونی نزدیکتر است

لینک به ارسال

سلام

به نظر من نویسنده شخصیس که دنیای جدید و سبکی جدید با تخیل غنی خودش ابداع بکنه! وگرنه از دسترنج دیگران استفاده بردن چه سود؟ با این حال تمام داستان های فانتزی-حماسی و جادوگری منو جذب می کنن! چه ابداعی باشن چه از داستان های دیگه ایده گرفته باشن.

ممنون از تاپیک

اینم اولین پستم:دی

لینک به ارسال

من هم موافق یک نوع تب در نوشتن داستان ها هستم

کاملا با این که شبیه عطش مبارزه هست هم موافقم اصلا کاملا شبیه اند

لینک به ارسال

بله بسیار شبیه هم هستند یگ الگو برداری واضح هست

کاملا مشخصه که یک هدف مشخص را دنبال می کنند

با این که یک تب همواره در داستان نویسی ها وجود داره هم موافقم

ویرایش شده در توسط هرمیون گرنجر

لینک به ارسال

دقیقا نمیشه گفت عین هم هستند تفاوت هایی وجود داره

اما خب بله در مجموع شبیه اند

تفکرات نویسندگان چه بخوان چه نخوان تحت اثر داستان های دیگه است

به هر حال هر نویسنده ای قبل از این که یک نویسنده خوب بشه داستان های دیگه مطالعه کرده که این داستان به ذهنش جهت می دند

+ممنون از تاپیک جالبه

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری